Доволі часто майбутні комп’ютерні інженери запитують чи є сенс вивчати Linux.
Відповідь на це запитання однозначна. Але для тих, що вагаються, автор статті навів достатні аргументи:
Фрагмент статті:
"Переважна більшість вірусів, "шифрувальників" тощо. розробляються для атак на Windows. Абсолютно переважна більшість. Ну от 99,9%. І ту ж цифру можна згадати в іншому контексті. ....... Можна довго сперечатися про те, що будь MacOS популярнішим, автори вірусів і хакери переключилися б на неї. А мовляв, під Linux немає вірусів, тому що ним ніхто не користується. Так, на десктопах частка Linux мала, але саме Linux-системи лежать в основі серверної структури світового інтернету, на них працюють майже всі суперкомп'ютери і хмарні кластери, мобільна платформа Android (в ній є "дірки", але вони пов'язані не з Linux, а з віртуальною машиною Java, яка працює поверх ядра), на них тримаються банківські системи тощо. Отже, в Україні під час атаки вірусу Petya.A не постраждав Приватбанк. Не тому, що його недавно націоналізували. А тому, що колишня IT-команда Приватбанку створила свою систему на основі Linux."
Водночас Кіберполіція України дала низку порад тим, хто став жертвою Petya.A:
https://cyberpolice.gov.ua/article/rekomendacziyi-shhodo-variantiv-vidnovlennya-dostupu-do-danyx-na-systemi-yaka-bula-urazhena-modyfikovanoyu-troyanskoyu-programoyu-petya-1649/
На жаль, доводиться повторювати очевидну тезу:
“Будучи студентом спеціальності Комп’ютерна інженерія вивчайте Linux не тільки щоб здати залік чи екзамен, а й для використання в реальному житті.”