Міжнародне співробітництвоНовини

Методичний семінар присвячений вдосконаленню англійської мови

5 жовтня 2016 року, у рамках проекту «Англійська мова для університетів», який започаткований Британською радою, на кафедрі комп’ютерних систем та мереж проведено методичний семінар присвячений вдосконаленню англійської мови. Семінар був орієнтований на викладачів фахових дисциплін, що проводять викладання англійською мовою (EMI teachers) та викладачів, що прагнуть поглибити свої знання. В ході семінару доценти кафедри комп’ютерних систем та мереж: Андрій Луцків та Наталія Шингера поділились власним досвідом вивчення англійської мови, а також знаннями, отриманими в ході тренінгу Academic Teaching Excellence (Майстерність викладання в університетах), від Британської Ради, який проходив в Одесі з 24 по 30 серпня 2016 року. Порядок денний передбачав дві основні теми:
  1. Роль іноземної мови у вищій школі при підготовці фахівців спеціальності “Комп’ютерна інженерія”
  2. Ефективні техніки вивчення англійської мови.
В рамках зазначених тем, доповідачі методичного семінару розповіли про: - роль іноземної мови у вищій освіті, науковій діяльності та інших сферах життя; - важливість володіння англійською мовою в аспекті вимог МОНУ, міжнародної комунікації та наукової діяльності; - англійська мова як невід’ємний атрибут особистісного росту, як засіб комунікації, освіти та бізнесу; - вивчення англійської мови є цікаве, корисне, недороге та доступне кожному; - вивчати англійську мову можна в рамках одного із багатьох проектів Британської Ради; - ролі Британської Ради в Україні, як установи, що надає можливості для реалізації освітніх та соціальних проектів у різних галузях, зокрема, вивченні англійської мови та розширенні співпраці з вищими навчальними закладами Сполученого Королівства; - системи оцінювання рівня володіння англійською мовою: міжнародні тести, шкали оцінювання та особливості відповідних тестів. - інформаційні ресурси для вивчення англійської мови для викладачів, що здійснюють викладання англійською мовою (EMI — English as a Medium of Instruction), які відповідають критеріям доступності та простоти їх використання; - інформаційні ресурси для вивчення англійської мови, що надаються Британською Радою та їх відмінні особливості; - тематичні підрозділи сайту Британської Ради є корисним, об’ємним та безкоштовним джерелом інформації для вивчення англійської мови; - ефективні техніки вивчення англійської мови, зокрема засоби активного та пасивного навчання; - важливість формування навколо себе академічного середовища, яке вивчає та використовує англійську мову. Доповідачі дали відповіді на поставлені запитання,  в ході обговорення присутні поділились міркуваннями стосовно почутого.