Міжнародне співробітництвоНовини

Методичний семінар Academic Teaching Excellence

19 жовтня 2016 року, у рамках проекту «Англійська мова для університетів», який започаткований Британською радою, на кафедрі комп’ютерних систем та мереж проведено методичний семінар Майстерність викладання в університетах (Academic Teaching Excellence), який присвячений вдосконаленню англійської мови. Семінар був орієнтований не лише на викладачів, що проводять викладання англійською мовою (EMI teachers), але й на всіх хто прагне вдосконалити педагогічні прийоми. Семінар був підготовлений доцентами кафедри комп’ютерних систем та мереж: Андрієм Луцківом та Наталією Шингерою. Викладачі поділились знаннями отриманими в ході тренінгу Academic Teaching Excellence (Майстерність викладання в університетах), від Британської Ради, який проходив в Одесі з 24 по 30 серпня 2016 року. В ході методичного семінару були розглянуті наступні питання:
  • роль Британської Ради в поширенні знань та соціальних ініціатив;
  • соціальні проекти Британської Ради;
  • мовні проекти Британської Ради;
  • педагогічні прийоми подачі матеріалу;
  • використання акторської майстерності при подачі матеріалу;
  • роль особистості викладача при викладі матеріалу;
  • різниця між термінами “teaching” та “learning”;
  • методи керування увагою в ході проведення занять;
  • використання ігрових технік при поданні матеріалу;
  • використання допоміжних мультимедійних засобів при поданні матеріалів;
  • спільна робота студентів у колективі з орієнтованістю на досягнення мети;
Доповідачі дали відповіді на поставлені запитання,  в ході обговорення присутні поділились міркуваннями стосовно почутого. Було розглянуто соціальні ініціативи Британської Ради в Україні, зокрема в аспекті:
  • міжкультурного обміну;
  • співпраці з вищими навчальними закладами Великобританії;
  • пропагування вивчення англійської мови серед студентів та викладачів.
Була висунута пропозиція при поданні матеріалу дублювати ключові терміни українською і англійською мовами, а також мотивувати роботу студентів з англомовними матеріалами. Акцентували увагу на важливості використання ігрових технік при опануванні іноземної мови.