Дисципліни

Навчальні дисципліни кафедри

Навчальний процес кафедри базується на Галузевих стандартах Вищої Освіти України та міжнародних освітніх стандартах, зокрема Computing Curriculum – Computer Engineering IEEE. Навчальні плани передбачають теоретичну та практичну підготовку. Наші студенти вивчають наступні дисципліни:

Бакалаврат

Обов’язкові:

Магістратура

Обов’язкові:

Вибіркові:

Структури навчальних курсів побудовані з урахуванням сучасних тенденцій в галузі. Студенти отримують практичні навички програмування й знайомляться з мовами програмування C/C++, C#, Java, VHDL, Assembler та бібліотеками програмування: MPI, OpenMP, nVidia CUDA, OpenACC, MKL, FFTw та багатьма іншими. Робота та програмування здійснюється в операційних системах на базі BSD, Linux (x86, x86_64, ARM) та Windows.

Викладання комп'ютерних мереж здійснюється на базі спеціалізованих лабораторій Cisco, D-Link, з використанням спеціалізованих програмованих мікроконтролерів. Частина лабораторних практикумів проводиться з використанням програмно-апаратних засобів компанії IBM, Microsoft, Oracle та інших.

Випускники спеціальності 123 “Комп’ютерна інженерія” здатні виконувати наступні завдання:

• створювати програмне забезпечення для вбудованих та мобільних комп'ютерних систем;
  • проектувати мікропроцесорні та мікроконтролерні пристрої;
  • проектувати та створювати аналогові, цифрові та гібридні плати;
  • створювати робототехнічні системи — синтез систем керування двигунами, сенсорами та іншим устаткуванням;
  • проектувати, налагоджувати та обслуговувати комп'ютерні мережі;
  • створювати операційні систем, їх компоненти та інші системні програми;
  • встановлювати та супроводжувати апаратно- програмні комплекси різного призначення;
  • створювати програмне забезпечення для високопродуктивних обчислювальних систем;
  • проектувати, впроваджувати та супроводжувати високопродуктивні обчислювальні системи й хмарні сервіси;
  • проводити наукові дослідження.

Наші випускники обіймають такі посади:

• системний адміністратор;
  • мережевий адміністратор;
  • адміністратор баз даних;
  • адміністратор безпеки;
  • DevOps (Development and Operations);
  • інженер-програміст;
  • інженер-системотехнік;
  • системний програміст;
  • системний аналітик;
  • backend-розробник;
  • проектувальник комп'ютерних систем та мереж;
  • аналітик комп'ютерних систем та мереж;
  • data scientist.

Місцем працевлаштування наших випускників є:

• регіональні та національні Інтернет провайдери;
  • провайдери мобільного зв’язку;
  • вітчизняні та закордонні компанії з створення й супроводу програмного забезпечення;
  • виробники апаратних та схемотехнічних комплексів;
  • державні структури, зокрема, кіберполіція та Служба безпеки України;